سینماهای کشور در ماهی که ۱۱ روز آن درگیر جشنواره فیلم فجر بود، توانستند با گیشه بیش از ۱۱۱ میلیاردی خود، عملکرد خوبی داشته باشند.

سینماهای کشور همواره در بهمن‌ماه، افتی محسوس را به‌نسبت دیگر ماه‌های سال تجربه می‌کنند که دلیل آن، درگیر شدن بخش عمده‌ای از ناوگان سینمایی کشور، به نمایش آثار جشنواره فیلم فجر است. این اتفاق سبب می‌شود تا برخی فیلم‌های اکران، به‌کلی از گردونه نمایش حذف شوند و برخی دیگر نیز از صندلی کمتری به‌نسبت ایام عادی سال برخوردار شوند.
با این حال، در بهمن‌ماه امسال که ۱۱ روز آن با جشنواره فیلم فجر همزمان شده بود، ۲ میلیون و ۴۲۰ هزار نفر به سینما رفتند که این تعداد مخاطب در ۶۸ هزار و ۲۶۴ سانس، ۱۱۱ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان به گیشه سینماها واریز کردند.
هاوایی هم‌چنان با اختلاف، پیشتاز گیشه بوده است و توانست با ۷۸۳ هزار مخاطب، ۳۷ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان بفروشد.
هتل که در حال کم کردن فاصله خود با فسیل در گیشه امسال است، طی بهمن‌ماه ۵۶۳ هزار نفر را به سینماها کشاند و ۲۷ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان نیز گیشه داشت.
رتبه سوم اقبال در گیشه بهمن‌ماه، به ویلای ساحلی رسید که ۲۸۲ هزار مخاطب داشت و به فروشی معادل ۱۴ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان رسید.
فسیل در یازدهمین ماه اکران خود، با ۲۱۷ هزار مخاطب در رده چهارم قرار گرفت. گیشه این فیلم نیز ۱۰ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان بوده است.
ورود و خروج ممنوع هم چراغ‌خاموش، هم‌چنان می‌فروشد. این فیلم با ۱۷۳ هزار مخاطب، فروش ۷ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومانی را تجربه کرد.
مسافری از گانورا، بچه زرنگ، نارگیل، ضد، جوجه‌تیغی، عامه‌پسند و روشن، ترتیب دیگر آثار پرفروش بهمن‌ماه را شکل می‌دهند.
از نیمه‌های اسفند، بسته نوروزی اکران به روی پرده می‌رود که این اتفاق، با تداوم نمایش آثار پرمخاطب فعلی همراه خواهد بود و روح تازه‌ای را به روند استقبال از سینماها خواهد بخشید تا سینمای ایران با یک رکوردشکنی خیره‌کننده از گیشه امسال، به سراغ سال جدیدی برود که انتظارها از آن بسیار بیشتر از آمار فعلی است.