رییس مرکز سیمافیلم پس از تغییرات ساختارى در این مرکز، براى چهار گروه جدید شامل تولیدات گونه‌هاى (ژانر) متنوع حکم سرپرستى صادر کرد.

سال‌ها بود درباره عدم تمرکز و باری به هر جهت عمل کردنِ گروه‌های فیلم و سریال صحبت می‌شد ابتکار عمل جدید سیمافیلم همه را یکپارچه کنار هم قرار می‌دهد تا سریال‌سازی زیر یک چتر واحد پیش برود.

چندی پیش مهدی نقویان رئیس مرکز سیمافیلم در جمع خبرنگاران خبر از تحولاتی در سیمافیلم داد؛ البته درباره یکی از آنها که توجه به محتوا، حمایت و پشتیبانی از فیلمنامه‌های استراتژیک، جریان‌ساز و تأثیرگذار صحبت کرد.

در کنارِ حمایت از فیلمسازان جوان و خیلی از اتفاقات دیگر، متمرکز شدن گروه‌های فیلم و سریال در مرکز سیمافیلم اتفاق خوبی بود که البته به گونه‌ای دیگر در برخی کانال‌های مجازی به آن پرداخته شد.

چرا که اشتباهاً حذف گروه فیلم و سریال از شبکه‌‌ها را مطرح کردند و حالا با اعلام این تغییرات ساختار، نشان می‌دهد نه تنها حذفی در کار نیست بلکه قرار است گروه‌های فیلم و سریال از این پس در مرکز سیمافیلم به صورت متمرکز برای سریال‌سازی در بخش‌های مختلف برنامه‌ریزی و سیاستگذاری کنند.

مهدى نقویان در احکامى جداگانه براى چهار گروه جدید تولیدات تاریخى، اجتماعى، حادثه اى و طنز سرپرست منصوب کرد.

طی این احکام؛ «غلامرضا الماسی» به سمت سرپرست گروه تولیدات تاریخی، «بهرنگ ملک‌محمدی» به سمت سرپرست گروه تولیدات اجتماعی، «مهدی خلجی» به سمت سرپرست گروه تولیدات حادثه‌ای و «مسعود کریمی» به سمت سرپرست گروه تولیدات طنز منصوب شدند.

در تغییرات ساختارى جدید این چهار گروه تخصصى در گونه هاى متنوع نمایشى در مرکز سیما فیلم به جاى گروه‌هاى فیلم و سریال شبکه‌هاى یک، دو و سه و گروه فیلم و سریال سیمافیلم به فعالیت ادامه می‌دهند.

البته در این راستا چندی قبل اشناب مدیر شبکه پنج سیما در گفت‌وگویی اعلام کرده بود این شبکه دیگر سریال‌سازی نخواهد کرد و به همین منظور گروه فیلم و سریال این شبکه حذف شده است. اما این بدان معنا نیست که بقیه مدیران گروه‌های شبکه‌های تلویزیونی حذف شده‌اند و فقط تصمیم مدیران رسانه ملّی در راستای سند تحول یکپارچه‌سازی یا همان چابک‌سازی است.

با این تصمیم جدید به نظر می‌رسد این مدیران انتخاب شده فارغ از گروه تولیدات حادثه‌ای که مدیران گروه‌ فیلم و سریال شبکه‌های یک، دو و سه سیما بودند بنابر تقسیم وظایف و مأموریت‌هایی که در سیمافیلم پیدا می‌کنند در جریانِ ایده‌‎پردازی مشترک و با سیاستگذاری متحدانه‌ای، مسیر کیفیت در ساخت سریال و توجه به محتوای فیلمنامه‌ها را پیش می‌برند.

البته در ادامه این تغییرات، به موجب حکم نقویان  «مرسده نیک‌بخش» به عنوان سرپرست طرح و برنامه و «جواد آقازاده» به مشاورت در امور اجرایی و تولیدات مرکز سیمافیلم منصوب شدند.

اداره کل فیلمنامه و باشگاه فیلمنامه نویسان نیز که پیش تر ذیل مرکز سیمافیلم فعال بود، جزو ساختار دفتر اداره کل فیلنامه رسانه ملى قرار گرفته است.

تسنیم