مرضیه برومند با صدور اطلاعیه‌ای و اعلام «ناتوانی از درک پیچیدگی‌ها و تناقض‌های درونی خانه سینما» از مدیرعاملی جامعه اصناف سینمای ایران استعفاء داد.

با اعلام هیات رئیسه خانه سینما، استعفای مرضیه برومند نخستین مدیرعامل زن خانه سینما تنها پس از 8 ماه حضور او به عنوان مدیرعامل جامعه اصناف سینمای ایران پذیرفته شد.

در متنی که سایت خانه سینما در توضیح دلایل پذیرش استعفای مرضیه برومند توسط هیات رئیسه خود منتشر کرد، آمده است «در تاریخ 10 مهرماه 1402 سرکارخانم مرضیه برومند مدیرعامل محترم خانه سینما، استعفای خود را به هیات رئیسه اعلام نمودند. شرایط پیچیده حاکم بر سینمای ایران، تناقضات مدیریتی، مشکلات اقتصادی و فضاهای هیجانی تحمیل شده بر پیکر سینمای ایران، عرصه بسیار سختی را برای مدیریت این نهاد صنفی فراهم می‌کند که در طول این دوره نیز سخت و پیچیده تر شد و علیرغم تلاش های بی وفقه و دلسوزانه ی خانم برومند کار را برای ایشان دشوار کرد.هیات رئیسه خانه سینما با درک این وضعیت و پس از جلسات متعدد، با احترام به جایگاه و شأن ارزشمند همکار گرامی مان، ضمن قدردانی از تلاش های هشت ماهه صورت گرفته، با استعفای ایشان موافقت کرد.»

براساس این گزارش، بلافاصله پس از این موضوع متن استعفای مرضیه برومند نیز بر روی سایت خانه سینما قرار گرفت. در بخشی از متن استعفای او ضمن گلایه از مدیران و مسئولان فرهنگی در نوع رفتار با هنرمندان آمده است: آمدم تا با پرهیز از گرفتار شدن در چرخه روزمرگی و برآوردن خواسته های ابتدایی و کوتاه مدت برخی از اعضا، مطالبات اصلی و بنیادین صنوف سینمایی را پیش ببرم و برنامه های کلان هیئت مدیره را که در اولویت خواسته های صنوف هم بود، دنبال و اجرا کنم، غافل از آنکه وضعیت معیشت بخش بزرگی از خانواده سینما آنقدر وخیم است که ترجیح میدهند امروزشان را به فردا برسانند، حوادث و رویدادهای غم انگیز پی در پی و جریانات و اختلاف نظرهای درونی خانه نیز منجر به توقف برخی از برنامه های کلان هیئت مدیره و محول کردن آن به آینده ای دیگر شد.

ناتوانی من در درک پیچیدگی‌ها و تناقض‌های درونی خانه سینما و هم چنین خودداری سازمان سینمایی از پرداخت به موقع اقساط به دلایل مختلف مزید بر علت شد و احساس کردم بودن من دیگر نه تنها ثمر ندارد بلکه ممکن است به این نهاد صنفی با ارزش و یگانه آسیب وارد کند، بنابراین استعفای خودم را تقدیم کردم و قول دادم تا تاریخ بیستم آبان همچنان خانه سینما را اداره کنم. برای خانه و خانواده پرافتخار سینما آرزوی سلامتی و موفقیت میکنم.