این ال‌ای‌دی‌ها دات۳ و در ابعاد ۴ در ۸ متر از باکیفیت‌ترین ال‌ای‌دی‌های موجود در بازار است که کیفیت نمایشی بهتر از پرده را برای مخاطبان فراهم می‌کند.

آرش تیمورنژاد مدیر هنری باغ کتاب تهران در نشست خبری افتتاح سینما درباره افتتاح سالن‌های سینمایی این مجموعه گفت: در ماه‌های گذشته تلاش کردیم تا پردیس سینمایی باغ کتاب را که فعالیت آن در دوران کرونا متوقف شده بود را مجدداً بازگشایی کنیم اما بحث حقوقی که بین شهرداری و بهره‌بردار وجود دارد، مانع از تحقق این مسئله شد. در نهایت دو قسمت از باغ کتاب که امکان نمایش فیلم در آن وجود دارد را تبدیل به سینما کردیم. یکی سالن با ۶۰۰ صندلی و دیگری سالنی با ۱۴۰ صندلی را برای اضافه شدن به ظرفیت سینماهای کشور آماده کردیم.

امروز شاهد افتتاح بزرگ‌ترین سینمای روباز فعال کشور هستم. کلمه فعال اهمیت دارد زیرا سینماهای روباز دیگری وجود دارند که تعداد ظرفیت بیشتری دارند اما فعالیت نمی‌کنند. همچنین درحالی‌که سایر سینماها از پرده و پروژکتور نمایش برخوردار هستند، این سینما اولین سینمای ال ای دی کشور است. دلیل ال‌ای‌دی‌ به دلیل مسئله نور و فاصله اتاق فرمان تا پرده نمایش است. این ال‌ای‌دی‌ها دات۳ و در ابعاد ۴ در ۸ متر از باکیفیت‌ترین ال‌ای‌دی‌های موجود در بازار است که کیفیت نمایشی بهتر از پرده را برای مخاطبان فراهم می‌کند.

ساعت و میزان هزینه بلیت سینما

از هفته جاری بلیت‌فروشی از طریق سایت سینما تیکت انجام می‌شود. هر شب ۳فیلم در ۳سانس متفاوت نمایش داده می‌شود. ساعت ۱۸:۳۰، ۲۰:۳۰ و ۲۲:۳۰ و هزینه بلیت این سینما بین ۴۵ تا ۶۰ هزار تومان است.

برنامه باغ کتاب برای توسعه این فضا، تهیه و نصب سقف متحرک است که قرار است تا پایان سال این طرح اجرا شود. هزینه این طرح ۱۲ میلیارد تومان خواهد بود که با کمک بخش دولتی این کار انجام می شود.

پخش فیلم های بروز ایرانی در سینمای روباز باغ کتاب

تیمورنژاد با اشاره به موضوعات قابل ارائه در این سینما گفت: رسالت اصلی باغ کتاب اشاعه فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی است. بنابراین در ابتدای نمایش هر فیلم تیزری مرتبط با کتاب یا بخشی از یک کتاب برای بینندگان نمایش داده می‌شود. سینمای باغ کتاب مروج کتاب خواهد بود. در سینما روباز باغ کتاب قرار است فیلم‌های روز ایرانی نمایش داده شود و اولویت با فیلم‌های گروه سنی کودک و نوجوان است. البته این امکان در آینده وجود دارد که با با تأیید سازمان تنظیم مقررات رسانه‌های صوت و تصویر فراگیر (ساترا) و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی فیلم‌های خارجی هم در سانس پایانی نمایش داده شود.

سینما روباز باغ کتاب با اضافه کردن ۶۰۰ صندلی به ظرفیت سالن‌های هنری پایتخت، دارای لابی و سالن انتظار با ظرفیت ۸۰۰ مترمربع، کافه رستوران بام به مساحت ۸۰۰ مترمربع، سن به مساحت ۱۸۰ مترمربع، صفحه نمایشگر ۳۲ مترمربع است.

ایرنا