در پی اقدام هتاکانه به ساحت مقدس قرآن کریم، هنرمندان مجموعه بنیاد فرهنگی روایت فتح با انتشار بیانیه ای این اقدام را محکوم کردند.

متن بیانیه بدین شرح است:

بسم الله النور

یُرِیدُونَ لِیُطْفِئُوا نُورَ اللَّهِ بِأَفْوَاهِهِمْ وَاللَّهُ مُتِمُّ نُورِهِ وَلَوْ کَرِهَ الْکَافِرُونَ ﴿8﴾ مى‏‌خواهند نور خدا را با دهان خود خاموش کنند و حال آنکه خدا گر چه کافران را ناخوش افتد نور خود را کامل خواهد گردانید (صف 8)

قرآن نازله‌ آسمانی است و معجزه‌ی آخرین رسول رحمت، امین وحی، پیامبر اسلام، صلوات الله علیه، که آویختن به آن و شناخت عمق آن، تنها راه نجات بشر از ورطه جاهلیت مدرن است.

بار دیگر اقدام نابخردانه‌ معدود انسان‌های کوردل و جاهل که نمایندگان و پیش‌تازان این جاهلیت‌اند، در قرآن‌سوزی و اهانت به ساحت قدس کتاب الهی، دل فطرت‌های بیدار و انسان‌های آزاده را پرخون کرد و قلب بندگان سلیم خداوند متعال را فشرد.

آن کوردلان چه می‌دانند که اهانت به قرآن کریم، اهانت به همه ارزش‌های انسانی است؟ اهانت به همه ی خوبی ها و مطلوبات بشر است. اهانت به اخلاق حسنه است که میراث همه‌ انبیاء عظام و اولیای الهی است.

آنها منادی کینه و دشمنی و جنگ و خصومت در میان نوع بشر هستند، هم‌چنان که سردمداران خبیث‌شان، مکارانه دنیا را به این سو سوق می‌دهند.

این اقدام شیطانی بازتابی از اسلام‌ستیزی و اسلام‌هراسی است که سال‌های سال است جنود جهل، در بین مردم جهان ترویج کرده و جز نمود ضعفِ منطق و برهان، فقر فکری و مواجهه‌ی مزورانه و ناجوانمردانه با تفکر ناب و انسان‌‎ساز اسلام معنای دیگری ندارد.

آنها با این نظام تبلیغاتی که ساخته اند از مواجهه ی مستقیم، علمی و عالمانه با اسلام می‌گریزند از آن رو که خوب می‌دانند در برابر این تفکر، یارای ایستادن ندارند.

این‌گونه رفتارهای کینه‌توزانه که هر از چند سالی تکرار می‌شود، نشان می‌دهد خشم و نگرانی مستکبران از فراگیریِ بیش از پیش اسلام در بین مردم آزادی‌خواه جهان و جاذبه ی قرآن که از پرآوازه‌ترین کتاب‌های دنیاست و روزبه‌روز بر علاقه‌مندانش افزوده می‌شود، دیگر قابل پنهان‌کاری نیست. چنین اقدامات منزجرکننده‌ای به خلاف خوش‌خیالی مرتکبان و حامیان‌اش به بیداری بیش‌تر انسان‌ها و وحدت بیش از پیش مسلمانان منجر خواهد شد و هرگز زخمی به ارزش‌های بی نظیر این سراج منیر نخواهد زد.

هنرمندان مجموعه‌ فرهنگی روایت فتح، به عنوان سربازان جبهه‌ فرهنگی انقلاب اسلامی که مفتخر به خدمت‌گزاری این کتاب مقدس‌اند، آن اقدام شنیع را محکوم کرده و بر اتحاد و پیوستگی هرچه بیش‌تر زیر سایه‌ قرآن کریم و بسط تعالیم الهی آن تأکید می‌ورزند و از دولت و حاکمیت کشور سوئد انتظار دارند تا برخود قاطع و بازدارنده‌ای با عاملان این اقدام داشته باشند.