نمایش ویژه بانوان، نشست های فرهنگی تخصصی و تعدادی از نمایش‌های شرکت کننده در بخش رادیو تئاتر بیست و یکمین جشنواره بین‌المللی نمایش‌های آیینی و سنتی در روزهای سوم تا هفتم مهرماه در مجموعه فرهنگی هنری برج آزادی و مجموعه تئاتر شهر تهران پیش روی مخاطبان قرار می گیرند.

براساس برنامه‌ریزی‌های ستاد برگزاری بیست و یکمین جشنواره بین‌المللی نمایش‌های آیینی سنتی با همکاری این دو مجموعه، ساعت ۱۸:۳۰ تا ۲۱ روزهای دوشنبه سوم و چهارم مهر ماه نشست فرهنگی «ترنا بازی نقالی، زره پوشی» در فضای قهوه خانه‌ای در برج آزادی برگزار می‌شود.

ساعت ۱۶ تا ۱۸ روزهای پنجم و ششم مهر ماه نیز نمایش ویژه بانوان «خاتون» به کارگردانی اکرم خاتون‌قزوینی و نشست فرهنگی «ترنا بازی نقالی» میزبان مخاطبان در مجموعه فرهنگی هنری آزادی خواهند بود.

این در حالی است که ساعت ۱۰ تا ۲۰ شب روزهای سوم تا هفتم مهر ماه نیز نمایشگاه «مشاغل و حرفه های مرتبط با نمایش های آیینی سنتی» در همین مجموعه میزبان علاقه مندان خواهد بود.

در مجموعه تئاترشهر هم ساعت ۱۴روزهای دوشنبه سوم ، چهارشنبه پنجم و پنجشنبه ششم مهرماه به ترتیب نمایش‌های رادیویی «دسیسه» به نویسندگی آرزو شهنواز و کارگردانی رضا داداشی از قزوین، «افسانه مارها» به نویسندگی و کارگردانی علی حسین قلی زاده از تبریز و «بی جی ام تاو» به نویسندگی ناصر کریمی و کارگردانی محمد رادمهر از اصفهان پیش روی علاقه مندان قرار می گیرد.
نمایش های رادیویی«قهوه قجری» به نویسندگی آتیلا پسیانی و کارگردانی ایمان سلیح از تهران، «علیمردان خان» به نویسندگی و کارگردانی شیرین سپهراد، «برفچال» به نویسندگی راضیه مومیوند و کارگردانی ماکان رضایی از تهران هم به ترتیب در ساعت ۱۶ روزهای دوشنبه سوم، سه شنبه چهارم و چهارشنبه پنجم مهرماه میزبان مخاطبان در مجموعه تئاتر شهر خواهند بود.

 

روابط عمومی اداره‌کل هنرهای نمایشی