در جریان سی و پنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان، اعلام شد که «سینما نوستالژی» از هفتم اردیبهشت آغاز به کار می‌کند.

 

بنابراین از این هفته، پنجشنبه، هفتم اردیبهشت ماه، «سینما نوستالژی» در بنیاد سینمایی فارابی آغاز می‌شود و در اولین روز آن، فیلم سینمایی «کلاه قرمزی و پسرخاله» نمایش داده می‌شود.

«سینما نوستالژی» از هفتم اردیبهشت کار خود را آغاز می‌کند و تا زمان آغاز سی و پنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان هر هفته یک فیلم از سینمای کودک و نوجوان را به نمایش می‌گذارد.

 

هدف «سینما نوستالژی» تماشای آثار تاریخی سینمای کودک و نوجوان است و می‌خواهد با اکران دوباره آن‌ها علت موفقیت و اقبال این آثار را یادآوری کند.

روابط عمومی سی و پنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان اعلام کرد که طرح «سینما نوستالژی» با این هدف ساخته شده که بتوانیم یک بار دیگر آثار ساخته شده در حوزه کودک و نوجوان را تماشا کنیم.

«کلاه و قرمزی و پسرخاله» اولین فیلم «سینما نوستالژی» است که پنجشنبه هفت اردیبهشت، ساعت ۱۵ در سالن استاد کیارستمی بنیاد سینمایی فارابی روی پرده می‌رود و پس از آن هر پنجشنبه یک فیلم سینمایی با طرح «سینما نوستالژی» در بنیاد سینمایی فارابی اکران می‌شود.