به گزارش فیلم‌شناخت و به نقل از اداره کل روابط عمومی سازمان سینمایی، محمدخزاعی رئیس سازمان سینمایی در بازدید از بنیاد سینمایی فارابی و شورای فیلم اولی‌ها با تقدیر از زحمات و تلاشهای بی‌وقفه اعضای شورای تایید صلاحیت فیلم سازان اول گفت؛ امید بسیاری از جوانان و علاقمندان به فیلمسازی و سینما به همین شوراست و طبق گزارش‌هایی که از طرق مختلف به سازمان رسیده است این شورا با دقت و پویایی، عملکردی شفاف و قابل دفاع را از خود به جا گذاشته و چهره‌های مستعد، توانمند، قابل اعتنا و آینده دار را به سینمای ایران معرفی کرده است.

رئیس سازمان سینمایی با اشاره به متقاضیان زیاد از اقصی نقاط کشور برای حضور در جمع حرفه‌ای فیلمسازان با توصیه‌ی اکید به اعضای شورای تایید صلاحیت فیلم سازان اول عنوان کرد؛ آنچه اکنون در حال رخ دادن است تزریق نیروی جوان، تازه نفس و با انگیزه به عرصه‌ی سینمای کشور است که سالیان طولانی در این بخش کمتر مورد توجه قرار گرفته‌اند بنده معتقدم سینماگران حرفه‌ای هم از این برنامه و راهبرد سازمان سینمایی استقبال می‌کنند و چنانچه هر کس با نگاه منصفانه به این مسیر نگاه کند قطعا نتیجه‌ی حاصله را تحسین خواهد کرد. شاهد ادعای بنده کارگردانان جدیدی ست که از همین شورا تاییدیه گرفته و وارد عرصه‌ی حرفه‌ای شده‌اند و در جشنواره‌های دو دوره‌ی گذشته جوایز مهمی کسب کرده اند. در کنار جوانان با استعداد و متعهد و آینده دار برای سینمای ملی کشورمان نباید از تجربه و تخصص پیشکسوتان غافل شویم، سینمای ملی و اسلامی ایران برای توسعه در حوزه‌های مختلف ملی و بین المللی باید از همه ظرفیت‌های کشور بهره‌مند شود.

خزاعی در ادامه گفت: امسال برای حمایت از ده فیلم اولی البته فیلم‌های ارزان قیمت مبلغی را در بودجه فارابی مصوب کرده‌ایم که به صورت جدی‌تر حمایت از جریان نسل نو آغاز شود.

خزاعی افزود: من به آینده و افتخارات بزرگ این نسل متفکر، متخصص و متعهد امیدوارم؛ نسلی که درک بالایی از زبان تصویر داشته و شناخت خوب از مسائل کشور و از دغدغه‌های ملی دارد و تلاش خواهد کرد که افتخارات این کشور را در عرصه‌های داخلی و خارجی به تصویر بکشد.

سینمای ایران به متفکرین جدید و اندیشه‌های نو و بدیع با دغدغه‌های ملی و دینی احتیاج دارد، فیلمسازانی که تفکر را درآثار شبه روشنفکری و جشنواره زده نمی‌داند و ارتباط با مخاطب نیز در دغدغه‌های آن‌ها مشاهده می‌شود.

در پایان خزاعی ضمن تشکر از شورا و مدیر عامل فارابی آقای زین العابدین خواست یک مراسم ویژه جهت معرفی به تهیه کننده‌ها و سرمایه گذاران و نهادهای تولید کننده برگزار و در این جلسه درباره پرونده یکی از متقاضیان به صورت نمونه بحث و بررسی شد و رئیس سازمان در جریان چگونگی ارزیابی‌ها و تصمیم گیری اعضای شورا قرار گرفت. این جلسه با حضور اعضای شورای تایید صلاحیت فیلم اولی‌ها، مجید زین العابدین، رسول صدرعاملی، حبیب ایل بیگی، محمدرضاعرب، مجید اسماعیلی، مهدی آذرپندار، امیربوالی و روح الله سهرابی برگزار شد. مسئولیت دبیری این شورا را فرزاد اژدری بر عهده دارد.