علیرام نورایی بازیگر سینما و تلویزیون اخیرا به پخش ویدیوهایی خاص از ایران پرداخته است که آن را ادای دین خود به کشور می‌داند.

علیرام نورایی بازیگر سینما و تلویزیون درباره پویش ایران زیبای من که به تازگی چند نماهنگ از آن در اینستاگرام خود منتشر کرده است، گفت: چند هفته قبل از حضور تیم النصر در ایران برای حضور در مسابقات فوتبال، موج خود تحقیری در کشورمان به راه افتاد. در یکی از شرکت‌‌های هواپیمایی خارجی دیده بودم یک کلیپی از زیبایی‌های ایران منتشر شده است و در پرواز‌های خود به نمایش می‌گذارند؛ در همان زمانی که قرار بود تیم النصر وارد ایران شود به این فکر افتادم که صاحب این اثر زیبا را پیدا کنم و کاری برای نمایش ایران زیبا در این بازار خود تحقیری انجام دهم.

با مستندساز طبیعت ایران دغدغه های خودم را بیان کردم که استقبال خیلی خوبی از اجرای این قضیه شد. در نهایت ریلزی در اینستاگرام با صدای بنده منتشر شد که زیبایی های ایران در آن به نمایش گذاشته شده است. این مسیر قرار است کارزاری باشد برای نشان دادن زیبایی‌های کشور عزیزمان ایران که کاملا به طور خود‌جوش صورت گرفته است.

 تا به امروز فقط در حد ریلز اینستاگرام به این موضوع نگاه کرده‌ایم با توجه به اینکه احساس می‌کنم در این محیط بستر دیده شدن آن آماده‌تر است؛ اما به نظر می‌رسد این اتفاق جای کار بیشتر هم دارد و با توجه به پتانسیلی که از نقاط زیبا و بکر ایران وجود دارد به شکل مستند هم می‌توان روی آن کار کرد.

با توجه به موج ایران‌هراسی که در برخی رسانه‌های دنیا جریان دارد و به پخش نقاط ضعف و منفی از ایران پرداخته می‌شود به عنوان یک ایرانی که عاشق کشور خود است این دغدغه را پیدا کردم تا در کنار همه این بدی‌هایی که در رسانه‌های خارجی گفته می‌شود، زیبایی و شگفتی‌های ایران نشان داده شود تا از این طریق ادای دینی به خاک کشورم کرده باشم.

تصاویر استفاده شده در این کلیپ از آرشیو کامل آقای بلوچی استفاده شده است تا به امید خدا مسیر را طی کنیم و اتفاقات ویژه‌تری برای این قضیه رخ دهد. روال پخش این کلیپ‌ها در حال حاضر هر دو هفته یک‌بار است تا استقبال مردم را بررسی کنیم تا به طور اختصاصی‌تر به آن بپردازیم.

انتظار می‌رود که کسانی که قلبشان برای ایران می‌تپد به دیده شدن این ویدیوها کمک کنند تا زیبایی‌های ایران به دست کسانی برسد که چیزی غیر از این از کشورمان شنیده‌اند.

توانا