«نون خ» یکی از بهترین سریال‌های دنباله دار تلویزیونی است که رسانه ملی در تدارک ساخت فصل پنجم ای مجموعه آن هم در استان زیبای سیستان و بلوچستان است.

از سال‌های دهه هفتاد تا امروز، برخی سریال‌ها ادامه دار بودند، سری‌سازی و ساخت فصل‌های جدید از سریال‌های محبوب اتفاقی است که در سال‌های اخیر بیشتر در تلویزیون مورد توجه قرار گرفته است. نکته مهم، همین ویژگی جذابیت است. مخاطب می‌طلبد که سریال پرکشش، ادامه پیدا کند و اگر کارگردان و عوامل آماده باشند، این اتفاق می‌افتد و می‌تواند ماندگار شود.

«نون خ» یکی از بهترین سریال‌های دنباله دار تلویزیون محسوب می‌شود. با توجه به استقبال فوق‌العاده مخاطبان به خصوص از فصل دوم، فصل سوم و چهارم این سریال نیز ساخته شد که جز پربیننده‌ترین سریال‌های تلویزیون بود و رسانه ملی در تدارک ساخت فصل پنجم آن است.

محسن برمهانی معاون سیما در نشست مشترک شورای مدیران این معاونت با شورای معاونان صداوسیمای استان سیستان و بلوچستان گفت: سریال پرمخاطب «نون خ» در فصل پنج قرار است به استان سیستان و بلوچستان سفر کند و بخش هایى از داستان آن در این خطه رقم بخورد.

گفتنی است سعید آقاخانی در بیش از یک دهه اخیر مجموعه‌های مختلفی را برای تلویزیون روی آنتن برد، وجود چنین سابقه‌ای باعث شده است او به خوبی با رگ خواب مخاطبان آشنایی پیدا کرده است.

«نون خ» به قصه اهالی یک روستای فرضی در اقلیم کردستان می‌پردازد. اقلیمی که وجود جنبه‌های چشم نواز و همچنین لهجه شیرین مردمانش یکی از نقاط قوت این اثر در فصول مختلف آن به شمار می‌رفته است. آقاخانی برای نقش‌های پرتعداد این مجموعه به افراد بومی این استان اعتماد کرده و البته نتیجه بسیار مثبت آن را نیز دریافت نموده است. بازیگرانی که البته پیش از این در تئاتر و مجموعه‌های استانی سابقه فعالیت داشته‌اند.

سعید آقاخانی علاوه بر کارگردانی «نون خ» ایفای نقش اصلی (نورالدین خانزده) را نیز برعهده داشته است و توانسته با درک صحیح از این نقش، یکی از شخصت‌های ماندگار تلویزیونی در سال‌های اخیر را خلق کند. علاوه بر او، سایر بازیگران، حتی افرادی که نقش‌های کوتاه این سریال را ایفا می‌کنند حضوری درخشان مقابل دوربین این سریال را به ثبت رسانده‌اند. ادامه دار شدن «نون خ» در طی سالیان باعث شده آقاخانی به تدریج به توانایی بازیگرانش پی برده و برای برخی فضای بیشتری را در نظر بگیرد.

خبرنگاران جوان