به گزارش فیلم شناخت به نقل از تسنیم، مجید نصیرایی عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با اشاره به وضعیت پلتفرم‌ها و تولیدات نمایش خانگی، اظهار داشت: نظارت بر تولیدات و محتواهای نمایش خانگی بر عهده صداوسیما و ساترا است؛ از این رو این نهادها باید نظارت درست بر محتواها و تولیدات پلتفرم‌ها داشته باشند.

فارغ از تولید فیلم و سریال در پلتفرم‌های نمایش خانگی باید نظارت بیشتر بر روی انتشار فیلم‌ها و سریالهای خارجی نیز داشته باشند؛ زیرا در برخی گزارشها وجود دارد که برخی از این پلتفرم‌ها اقدام به تبلیغ گسترده سریالهای ترکیه‌ای می‌کنند که محتواهای آنها مغایر با فرهنگ و عرف جامعه ماست.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: علاوه بر مشکلاتی که ما الان در سریالهای پخش شده می‌بینیم که گاها  نظارتی هم بر این سریالها وجود ندارد باید به این موضوع دقت کنیم که طی سالهای گذشته حتی فیلم‌ها و سریالهای غربی که در آنها به طور واضح فرهنگ ایرانی اسلامی ما هم دچار حمله و تحریف شده به این سینمای خانگی راه پیدا کرده است.

در این میان شبکه نمایش خانگی باید ابزاری فرهنگی و رسانه‌ای نوین برای ارائه ارزش‌های فرهنگ ساز تلقی شود.

در این بستر درآمدهای نجومی وجود دارد که باید دولت و سازمان امور مالیاتی به این موضوع ورود پیدا کنند؛ زیرا در یک جایی شنیدم که درآمد ماهانه یک پلتفرم 200 میلیارد تومان است که اگر این گونه باشد مبلغ سنگینی است.