سریال «پوست شیر» جزو آثاری است که بسیار مورد استقبال مردم قرار گرفته و پخش فصل دومِ آن کمتر از یک ماه دیگر آغاز می‌شود.

به گزارش فیلمشناخت به نقل از تسنیم، سریال نمایش‌خانگی «پوست شیر» جزو مجموعه‌های نمایش‌خانگی است که توانست از همان شروعِ کار تا قسمت هشتم بیننده را با خود همراه کند و حتی سهمِ زیادی در بازار عرضه سریال و فیلم به خود اختصاص دهد.

هفته گذشته قسمت هشتم با یک توضیحِ کوتاه منتشر شد که اینجا پایان فصل اول سریال «پوست شیر» است. البته در شبکه نمایش خانگی تاکنون چند سریال توانسته فصل‌های دیگری داشته باشد. از «عاشقانه» منوچهر هادی، «شهرزاد» حسن فتحی، «ساخت ایران» و حتی «نیسان آبی» که کارگردانش به تازگی اعلام کرده که مراحل آماده‌سازی تولید آن برای فصل دوم، طی می‌شود. اما در مورد دو سریال به طور ویژه این گمانه‌زنی‌ها از همان آغازِ راه اتفاق افتاد. یکی «زخم‌کاری» محمدحسین مهدویان و حالا «پوست شیر» برادران محمودی.

به دنبال استقبال از سریال «پوست شیر» این گمانه دوباره ایجاد شد که آیا این مجموعه هم قرار است به عنوان برندِ «فیلم‌نت» ادامه پیدا کند. علی سرتیپی مدیر فیلم‌نت در گفت‌وگویی با خبرنگار تسنیم چراغِ سبز ادامه «پوست شیر» را روشن کرد.

اما درباره ادامه سریال «پوست شیر» و پخش قسمت نهم آن، نکاتی مطرح شد که چه زمانی مخاطبان منتظرِ ادامه داستانِ قاتل زنجیره‌ای، نعیم و ماجراهای این مجموعه نمایش‌خانگی باشند. براساسِ پیگیری‌های خبرنگار تسنیم از ساترا، سریال «پوست شیر» ادامه دارد و مشکلی از حیث مجوز تولید و پخش سریال ندارد. بر این اساس فیلم‌نت در حال تولید قسمت‌های جدید سریال در قالب فصل جدید است که احتمالاً نهایتاً تا سه هفته آینده، فصل جدید این سریال از سر گرفته خواهد شد.

همچنین ساترا نظارت لازم را برای حفظ حقوق کاربرانی که نسبت به خریداری اشتراک در پلتفرم‌های مختلف برای مشاهده سریال‌های نمایش خانگی اقدام کرده‌اند، دارد و براساس اخبار موثق طی یک ماه گذشته شکایتی از پلتفرم‌ها در حوزه حمایت از حقوق کاربران در سامانه ساپرا ثبت نشده است.

سریال «پوست شیر» توانسته رقابت را با «جیران» فیلیمو، «آنتن» و «شبکه مخفی‌زنان» و حتی «خون سرد» که ژانر جنایی و وحشت را دنبال می‌کند، رقابت پایاپای و گاهی اوقات چند پله بالاتر را داشته باشد. «پوست شیر» بعد از پخشِ اولین قسمت با حواشیِ روبرو شد که در برخی از سایت‌ها و کانال‌های فضای‌مجازی بحثِ توقف پخش در فیلم‌نت را مطرح کردند.

باید دید در ادامه «پوست شیر» با همین ریتم تند، پلیس غیرمنفعل و داستانِ گیرا، به کار خودش ادامه می‌دهد؟ یا عوامل برای برندسازی و ادامه ماجراهای اکشن، جنایی و حتی وحشت در دلِ چنین سریال‌هایی چه برنامه‌ریزی دارند که واقعاً مدت‌ها بود در سینمای ایران، تلویزیون و حتی نمایش‌خانگی جایِ چنین کارهایی خالی بود.

پخش «پوست شیر» از ابتدای مهرماه شروع شد و تا امروز 8 قسمت از آن منتشر شده. نام‌های مهمی در کنار این مجموعه‌اند و با وجود تمام نقاط ضعف و قوتش، شاید بتواند عنوان پربیننده‌ترین سریال این روزها را به «پوست شیر» داد. سریالی که در آن همه به دنبال قاتل‌اند. مردی به نام نعیم، پس از 15 سال از زندان آزاد می‌شود و می‌خواهد سال‌های نبودنش را برای دختر خود ساحل جبران کند. مادر ساحل مخالف این ارتباط است. اما اتفاقی عجیب همه‌چیز را به هم می‌ریزد. قاتلی به طرز فجیعی، ساحل را می‌کشد و حالا نعیم به همراه محب مشکات، سرگرد اداره آگاهی به دنبال قاتل می‌گردند.

مشکات خود در جریان یک پرونده قتل‌های سریالی دختر کوچکش را از دست داده و حالا مأمور حل معمای این قتل است. این خلاصه‌ای از تمام اتفاقات مهمی است که تا به حال در سریال «پوست شیر» دیده‌ایم. یک پی‌رنگ قوی درباره جنایتی هولناک درباره یک دختر نوجوان. از این دست قصه‌ها در صفحه حوادث روزنامه‌ها زیاد دیده می‌شود و از طرفی نمونه سینمایی‌اش را در آثار زیاد خارجی و داخلی دیده‌ایم. اما حالا با شاخ و برگ‌ها و ماجراهای فرعی، در سریال «پوست شیر» با قصه‌ای طرف هستیم که نمی‌توان به راحتی از کنار آن گذشت.

«پوست شیر» محصول جدید برادران محمودی است. جمشید و نوید محمودی که اصالتاً افغانستانی‌اند، نزدیک به یک دهه است که با ساخت آثار سینمایی وارد کار حرفه‌ای کارگردانی شده‌اند. گروه بازیگران سریال «پوست شیر» یکی از گروه‌های قوی بازیگری در سریال‌های جدید شبکه نمایش خانگی است. بازیگران اصلی هادی حجازی‌فر و شهاب حسینی‌اند. حجازی‌فر که بارها بازی رئال و معمولاً با خشونتی مهارنشدنی از او در آثار سینمایی دیده‌ایم، حالا در دومین تجربه حضورش در نمایش خانگی، بازی در نقش متفاوتی را پذیرفته.

نقشی که تا به حال حتی شبیه آن را در کارنامه‌اش نداشته. او نعیم را بازی می‌کند، پدری با سابقه خلافکاری در پی قاتل دختر نوجوانش. در این سریال برای اولین‌بار دوربین تا حد زیادی به صورت حجازی‌فر نزدیک شده و او باید احساسات درونی خود را با چهره و لحنش به مخاطب منتقل کند. این بازیگر چند سال اخیر را با ساخت و بازی در فیلم «موقعیت مهدی» گذرانده است.

شهاب حسینی دیگر بازیگر سریال «پوست شیر» هم برای دومین‌بار حضور در شبکه نمایش‌خانگی پس از مجموعه پرطرفدار «شهرزاد» را تجربه می‌کند. محب مشکات نقشی است که می‌تواند جایگاه خاصی در کارنامه او پیدا کند. بازیگر زن اصلی «پوست شیر» پانته‌آ بهرام است. بهرام تا به حال نقش‌های متفاوتی را بازی کرده و حالا او را در قامت یک زن که دخترش را از دست داده می‌بینیم. قدرت بازی او ثابت شده است و از پس نقش خود در این سریال هم به خوبی برآمده.

دیگر بازیگران این سریال پردیس احمدیه، ژیلا شاهی، علیرضا کمالی، مهرداد صدیقیان، بهزاد خلج و… هستند.  علیرضا کمالی حالا پس از سالها بازی در نقش‌ها سوم و چهارم، یک مکمل خوب برای هادی حجازی‌فر است که زندگی‌اش جزو خرده داستان‌های قابل توجه سریال هم محسوب می‌شود. بهزاد خلج هم به عنوان چهره‌ای کمتر شناخته شده و البته در تلویزیون او را با «آقای قاضی» به یاد می‌آوریم در نقش دستیار محب مشکات بازی می‌کند. ژیلا شاهی که از بازیگران تازه کشف شده سینما است، به عنوان مرموزترین شخصیت سریال «پوست شیر» سکانس‌های قابل توجه و رازآلودی را بازی می‌کند، اما هنوز مخاطب چندان با شخصیت آن آشنا نشده.

پردیس احمدیه بازیگر نقش ساحل است و چون در ابتدای سریال به قتل می‌رسد، فقط در فلاش‌بک‌ها حضور دارد. در کنار او مهرداد صدیقیان هم به عنوان پسر موردعلاقه ساحل نقش‌آفرینی می‌کند. او از مظنونین این قتل هم است، البته بازی‌اش به مخاطب نه حس رازآلودی می‌دهد و نه ترحم.