در ابلاغیه جدید، رییس سازمان سینمایی موظف شده است؛ با موضوع تبلیغ فیلم های سینمایی در شبکه های ماهواره ای برخورد جدی کند.

محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پایان جلسه هیات دولت با حضور در جمع خبرنگاران درباره برگزاری نمایشگاه مطبوعات گفت: قفل این کار باید شکسته می‌شد، از حیث بررسی هایی که انجام دادیم از آبان دنبال فرصت مناسب بودیم برنامه ریزی ما این بود که برگزاری این نمایشگاه در این فرصت نزدیک به انتخابات می تواند به شور و نشاط سیاسی هم کمک بیشتری کند که این اتفاق هم افتاده است.

وی در پاسخ به سوالی درباره تبلیغ فیلم های سینمایی داخلی در شبکه‌های ماهواره‌ای گفت: ابلاغیه جدیدی را به رئیس سازمان سینمایی دادم حتما باید با این موضوع برخورد شود استفاده از ماهواره های خارجی برای این کار توجیهی ندارد.

وزیر ارشاد بحث هایی که درباره واگذاری شبکه خانگی مطرح شده است، گفت: شبکه نمایش خانگی در نظام و مخصوصا برای شخص رئیس جمهور فرصت است. ما استقبال می کنیم و کار هم کار خوبی بوده است. نواقصی دارد من خود به مضامین برخی مجموعه های آن که به نمایش در می‌آید انتقاد می کنم اما این مانع این نیست که از این فرصت استفاده نشود.

وی افزود: در این کار جدیدی که انجام می شود در شورای عالی کمیته ای تشکیل شده است و کارهای آخر آن دارد انجام می شود و ان شا الله همه ابها‌م‌های موجود برطرف می شود همه نگاه ها این است که این موضوع برطرف شود.

وزیر ارشاد در مورد دستورالعمل تبلیغات فضای مجازی و مجوز وزارت خانه برای سلبریتی ها در این خصوص، گفت: این دستور العمل جزو الزامات قانونی است ما زیرساخت ها را فراهم می کنیم که به صورت کامل در وزارتخانه اجرا شود ما هم نگرانی از بابت همکاری چهره ها نداریم ان شا الله همکاری می کنند و این قانون به خوبی جلو خواهد رفت این دستورالعمل از مدتی قبل شروع شده و ادامه دارد امیدواریم در یکی دو ماه آینده کامل اجرا شود.

اسماعیلی درباره ادغام خرگزاری ها گفت: ادغام نبود کاهش خبرگزاری ها بود که شروع شده است و ما الان در برخی خبرگزاری‌ها تغییر عنوان دادیم و همینطور دارد ادامه پیدا می کند.