بازیگر فیلم سینمایی «چهارراه استانبول» با اشاره به جنایات اسرائیل گفت: اینکه قرار است فیلمی درباره مظلومیت فلسطین و جنایات رژیم صهیونیستی تولید شود اتفاق مبارکی است و امیدوارم تولیدات ما در این‌باره بیشتر شود.

مسعود کرامتی درباره جنایات اخیر رژیم صهیونیستی و کشتار مردم بی‌گناه و مظلوم فلسطین، اظهار داشت: جنگ در همه جای جهان بد است جنگی که این روزها در غزه شاهد آن هستیم از همه بدتر. کشتن زن‌ها و کودکان در هیچ کجای جهان قابل پذیرش و دفاع نیست.

وی با تاکید بر اینکه از جنگ در هر کجای جهان متنفرم، گفت: در جنگ متاسفانه آدم‌های بی‌گناه هم کشته می‌شوند.

نشان دادن مظلومیت فلسطینی‌ها و جنایات رژیم صهیونیستی بخشی از وظیفه هنرمندان است که متاسفانه خیلی اندک این اتفاق در میان سینماگران برخی کشورهای دنیا افتاده است.

این کارگردان و بازیگر سینما و تلویزیون خاطرنشان کرد: اینکه قرار است فیلمی درباره مظلومیت فلسطین و جنایات رژیم صهیونیستی تولید شود اتفاق مبارکی است و امیدوارم تولیدات ما در این‌باره بیشتر شود.

مسعود کرامتی بازیگر با سابقه سینما و تلویزیون است که در آثاری همچون سفر به چذابه، جان‌دار، راه بی پایان و.. ایفای نقش کرده است.

او متولد ۹ مرداد ۱۳۳۵ در محله حشمتیه تهران و فارغ‌التحصیل هنرهای نمایشی از دانشکده هنرهای زیبا دانشگاه تهران است. یک سال قبل از انقلاب وارد دانشکده هنرهای زیبا شد و به دلیل انقلاب فرهنگی چند سالی فعالیت‌هایش متوقف ماند و دوباره با شروع کلاس‌ها به دانشگاه بازگشت که هم‌زمان با فعالیت‌های تلویزیونی او بود.

کرامتی فعالیت هنری را سال ۱۳۵۵ پس از آشنائی با اردشیر کشاورزی با تکنیک تئاتر سایه و با اشعار مولوی آغاز کرد. پس از آن برای نخستین بار با عروسک گردانی در فیلم «شهر موشها» ساخته مرضیه برومند و محمدعلی طالبی و ایفای نقش در شب تاب، یک، دو، همه باهم وارد دنیای سینما شد. پس از آن وی با رسول ملاقلی‌پور آشنا می‌شود و دستیاری او در فیلم سینمایی «افق» را به عهده می‌گیرد که اولین تجربه او در زمینه سینمای حرفه‌ای بود. کرامتی سال ۱۳۷۱ مؤسسه سینمایی «کارنامک» را تأسیس کرد. کرامتی داماد پری امیرحمزه و باجناق امین تارخ است. اولین یا شاید به یادماندنی‌ترین اثرش فیلم «پاتال و آرزوهای کوچک» است.

ایرنا