اتاقک گلی ازجمله فیلم‌های سینمای دفاع مقدس است که در جریان برگزاری چهل و یکمین جشنواره فجر به نمایش درآمد و محصول مشترک بنیاد فرهنگی روایت فتح، بنیاد شهید و امور ایثارگران و موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس است که اکنون برای اکران با مشکلاتی رو به­روست.

فیلم سینمایی «اتاقک گلی» ازجمله آثار متعلق به سینمای دفاع مقدس است  که سال گذشته در جریان برگزاری چهل و یکمین جشنواره بین‌المللی فجر به نمایش درآمد اما اکنون برای اکران خود با مشکلاتی روبه‌روست. اکران این فیلم به دلیل بروز پاره‌ای از اختلافات مالی میان تهیه‌کننده و سرمایه‌گذاران به تعویق افتاده است و به نظر می‌رسد تا زمانی که این مشکل رفع نشود، اکران عمومی نخواهد شد.

فیلم سینمایی «اتاقک گلی» به کارگردانی محمد عسگری و تهیه‌کنندگی داوود صبوری، روایتی از عملیات مرصاد در سال 67 است که با حمله منافقین به کشور و مقاومت لشگر 27 محمد رسول‌الله (ص) همراه می‌شود.

قصه این فیلم در حسن آباد اسلام آباد غرب اتفاق می‌افتد و در آن، راننده کامیونی از رزمندگان لشکر 27 محمد رسول‌الله (ص)  برای نجات تعدادی از زنان روستایی که در میانه عملیات مرصاد در یک اتاقک گلی گرفتار شده‌اند، شجاعانه پیشقدم می شود. نکته جالب توجه فیلم این است که تهیه‌کننده این فیلم یکی از همان رزمنده‌هایی است که برای نجات این دخترک گرفتار شده، همراه دیگر همرزمانش وارد عملیات می‌شود.

این فیلم برنده جایزه ویژه هیات داوران از چهل و یکمین جشنواره فیلم فجر است و در آن بازیگرانی چون تورج الوند، آناهیتا افشار، تینو صالحی، فریدون حامدی و… به ایفای نقش می‌پردازند.

تسنیم