مدیر کل هنری بنیاد شهید و امور ایثارگران، از آغاز پروژه ساخت فیلم «پس از واقعه» خبر داد و گفت: در این فیلم سعی می‌شود روایت اسارت اسرای کربلا، حضرت زینب(س) و سختی‌هایی را که در مسیر از کوفه به سمت شام متحمل شدند به تصویر بکشیم.

همواره ساخت آثار با موضوع زنان یکی از اولویت های موضوعی معاونت فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران برای تولید فیلم‌های سینمایی بوده و بر همین اساس بنیاد شهید و امور ایثارگران در حال تهیه فیلمی با عنوان «پس از واقعه»  به کارگردانی و نویسندگی داریوش یاری است.

فرهاد مختاری مدیرکل امور هنری بنیاد شهید و امور ایثارگران با بیان اینکه ابتدا نام این اثر «شور عاشقی» نام داشت، گفت: با بررسی‌های صورت گرفته اسم فیلم به «پس از واقعه» تغییر یافت. فیلمبرداری این پروژه در روز جمعه ۲۷ مردادماه در منطقه کویری خور بیابانک کلید خورد.

در این فیلم روایت اسارت اسرای کربلا، حضرت زینب(س) و سختی‌هایی که در مسیر از کوفه به سمت شام متحمل شدند به تصویر کشیده خواهد شد.

بنا به گفته مدیرکل امور هنری بنیاد شهید و امور ایثارگران  تولید این فیلم با حضور محمدحسن اختری رئیس بنیاد بین‌المللی عاشورا، کلید خورد و امید است برای حضور در چهل و دومین جشنواره بین المللی فیلم فجر آماده شود.

نمایش حضور بانوان در هشت سال دفاع مقدس از اولویت‌های فیلم‌سازی در بنیاد شهید و امور ایثارگران است که در این زمینه تولید ۲ فیلمنامه با حمایت این بنیاد در دستور کار قرار دارد. «دست‌ ناپیدا» به کارگردانی انسیه شاه حسینی و خواهر طاهره با موضوع زندگی مرحومه مرضیه حدیدچی، فیلم‌های در دست اقدام در این حوزه است.

فارس