جنایات رژیم صهیونیستی بر علیه مردم مظلوم فلسطین و شهر غزه به بی‌رحمانه‌ترین شکل ممکن ادامه دارد و بمباران بیمارستان المعمدانی و به شهادت رساندن کودکان و افراد بی‌پناه و بیمار، خشم همه‌گان را برانگیخته است. هنرمندان سینما و تئاتر ایران در پی جنایات رژیم کودک‌کش صهیونیستی واکنش نشان داده‌اند.

هوتن شکیبا: و زندگی این بچه‌ها…

هوتن شکیبا بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون ایران بلافاصله بعد از انتشار اخبار بمباران بیمارستان المعمدانی به این جنایت رژیم صهیونیستی با انتشار فیلمی از بیمارستان و کودکان شهید شده، واکنش نشان داد و در توضیح این تصویر نوشت: «و زندگی این بچه‌ها …»

فرزاد حسنی: اسرائیل شر مطلق است

فرزاد حسنی از هنرمندان سینما، تئاتر و تلویزیون نیز نیمه‌های شب با انتشار مطلبی در فضای مجازی به جنایات رژیم کودک‌کش صهیونیستی واکنش نشان داد: «هرکس در مورد جنایتکار بودن اسرائیل اگر و امایی بیاورد، باید دهانش را جر داد، اسرائیل شر مطلق است.»

سیاوش حقیقی: نجاست از وجود حامیان رژیم صهیونیستی می‌بارد

سیاوش حقیقی تهیه‌کننده سینما نیز با انتشار تصویری از کودکان آسیب دیده در بیمارستان المعمدانی، نوشت: «دنیای کثیف سیاست در سکوت. نجاست از وجود حامیان این رژیم صهیونیستی می‌بارد.»

سعید خانی: لعنت به جنگ

سعید خانی تهیه‌کننده سینما و تئاتر نیز با انتشار تصویری از کودکان بمباران بیمارستان المعمدانی، نوشت: «لعنت به جنگ».

شهرام گیل‌آبادی: چشم جادو مال تو…

شهرام گیل‌آبادی نمایشنامه‌نویس و کارگردان تئاتر با تصویر کودک خرسال زخمی در آغوش پدر، نوشت: «چشم جادو مال تو دل آهو مال من».

محمدرضا مقدسیان منتقد سینما

محمدرضا مقدسیان منتقد سینما و مجری تلویزیون نیز در واکنش به بمباران بیمارستان المعمدانی، در فضای مجازی در پس‌زمینه‌ای مشکلی، هشتک بیمارستان المعمدانی را قرار داد.

سیما تیرانداز: بیچاره مردم بی‌گناه…

سیما تیرانداز بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون نیز در واکنش به این جنایات جنگی نوشت: «بیچاره مردم بی‌گناه که در آتش جنگ می‌سوزند.»

وی همچنین تصویری از کبوتر صلح را منتشر و نوشت: stop war

فرزین محدث: انسان موجود ترسناکی است…

فرزین محدث بازیگر سینما و تئاتر نیز با انتشار عکسی خبری با تیتر «فاجعه انسانی در غزه؛ حداقل ۵۰۰ نفر شهید در بمباران بیمارستان»، چنین نوشت: «انسان موجود ترسناکی است و جنایت برایش یک سرگرمی».

محمدحسین مهدویان: صدامو می‌شنوی؟…

محمدحسین مهدویان کارگردان سینما با انتشار فیلمی از گفتگوی یک کودک با کودک شهید شده در بمباران بیمارستان المعمدانی، نوشت: «سامعنی!! صدامو می‌شنوی؟ حرف بزن بفهمم زنده‌ای.»

نیما جاویدی: این یک جنایت بی‌شرمانه است

نیما جاویدی، کارگردان «سرخپوست» و «آکتور» با انتشار تصویری از کودکی آسیب‌دیده در بمباران بیمارستان المعمدانی، نوشت: «این یک جنایت بی‌شرمانه است.»

هومن حاجی‌عبدالهی: ننگ بر کودک‌کشی…

هومن حاجی‌عبدالهی بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون نیز در واکنش به این جنایت جنگی، نوشت: «ننگ بر جنگ، ننگ بر کودک‌کشی، آدم فقط بمیره و این تصاویر رو نبینه.»

ایوب آقاخانی و شعری از محمود درویش

ایوب آقاخانی نمایشنامه‌نویس و کارگردان تئاتر نیز فیلم کوتاهی از محمود درویش را که شعری درباره فلسطین و مظلومیت مردمانش می‌خواند، منتشر کرد.

احسان علیخانی: تنهای قربانی سیاست کثیف، مردم بی‌گناهند

احسان علیخانی مجری شناخته شده تلویزیون با انتشار تصویری از شهدای بمباران بیمارستان المعمدانی، چنین نوشت: «حمله موشکی به بیمارستان که تنها پناه بیمار، زخمی، زنان و کودکان است، این یک فاجعه است برای انسان، برای انسانیت، برای تمدن بشر، برای تمام ادعاهای توخالی جهان، برای تمام صورت‌های نقاب‌زده با لبخند که فریاد انسانیت و عدالت سر می‌دهند، تنها قربانی سیاست کثیف، مردم بی‌گناهند.»

ملیکا زارعی:  مگر می‌شود تصاویر دردناک کودکان بی‌گناه و معصوم غزه از جلوی چشمانم محو بشود؟!

بازیگر و مجری کودک در استوری اینستاگرام به مظلومیت کودکان غزه واکنش نشان داد و نوشت: این روزها روز کودک و بیشتر بچه‌ها در جشن و شادی و… من هم به سبب حرفه‌ای که دارم در معاشرت با بچه‌ها باید در این شادی سهیم باشم اما… مگر می‌شود تصاویر دردناک کودکان بی‌گناه و معصوم غزه از جلوی چشمانم محو بشود؟!

تصویر ضجه‌های پدران و مادران داغدیده‌ای که معلوم نیست آیا فردا را خواهند دید… همه این تصاویر خواب را از چشمانم ربوده؛ تنها آرزوی روزی را دارم که صدای شادی کودکان بی‌گناه تمام دنیا را پر کند. یاد همه کودکان عزیز و بی‌گناه که این روزها در خون خود غلتیدن گرامی.

علیرام نورایی: تقصیر بچه‌ها چیه؟

بازیگر سینما، تئاترو تلویزیون در واکنش به جنایات اسرائیل در صفحه شخصی خود در اینستاگرام جمله تقصیر بچه‌ها چیه؟ را با هشتگ فلسطین به سه زبان فارسی و عربی و انگلیسی نوشت.

علیرضا خمسه: گاهی کلمات درد دارد، اما صدا ندارد

 بازیگر نسبت به اقدامات ظالمانه رژیم صهیونیستی واکنش نشان داد و با انتشار یک تصویر نوشت: گاهی کلمات درد دارد، اما صدا ندارد

رضا رشیدپور: رژیم صهیونیستی غاصب، جنایت‌پیشه و شارلاتان است

مجری، بازیگر و تهیه کننده در صفحه توئیتر (ایکس) نوشت: رژیم صهیونیستی غاصب، جنایت‌پیشه و شارلاتان است. قواعد جنگ روانی را خوب می‌داند و از مظلوم‌نمایی به عنوان تاکتیک در یک راهبرد خبیثانه سود می‌برد؛ و تاسف برای کسانی است که با ژست روشن‌فکری و یا مخالفت با جمهوری اسلامی خون‌شویی می‌کنند و جرات بیان حقیقت را ندارند.

مرضیه برومند: با رژیم صهیونسیتی هم می‌جنگیم

مرضیه برومند کارگردان، در مراسم خاکسپاری مرحوم داریوش مهرجویی و مرحومه وحیده محمدی فر در سخنرانی کوتاه خود به ماجرای رخ داده در فلسطین نیز اشاره کرد و گفت: «ما اینجا ماندیم در مملکت خودمان باشیم. با ما خوب باشید آنوقت با اسراییل و رژیم صهیونسیتی هم می‌جنگیم.»

منصور ضابطیان و واکنش به بمباران نوار غزه

منصور ضابطیان که برای نگارش سفرنامه جدیدش در ژاپن حضور دارد، با انتشار تصاویری از ژاپن پس از بمباران هسته ای و نوار غزه بعد از بمباران اسرائیل به این واقعه واکنش نشان داد.

علی ضیا: تنها پیروز جنگ فروشندگان پارچه‌های مشکی هستند

علی ضیا مجری تلویزیون، ویدیویی از این جنایت منتشر کرد و نوشت: «تنها پیروز جنگ فروشندگان پارچه های مشکی هستند.»

مجید واشقانی: دیگر باید به انسان بودن تسلیت گفت

مجید واشقانی بازیگر، نیز با انتشار تصویری از کودکان زخمی در بیمارستان غزه نوشت: «دیگر باید به انسان بودن تسلیت گفت…»

سیاوش حقیقی: دنیای کثیف سیاست در سکوت

سیاوش حقیقی تهیه‌کننده سینما نیز با انتشار تصویری از کودکان آسیب دیده در بیمارستان المعمدانی، نوشت: «دنیای کثیف سیاست در سکوت. نجاست از وجود حامیان این رژیم صهیونیستی می‌بارد.»

حسین سلیمانی: مرگ هر انسان بی گناهی غم انگیز هست و بس…

این بازیگر در دو استوری متوالی نوشت: «بدون تو بی شرفی که از مرگ یک انسان بی گناه خوشحال و از مرگ یکی غمگین میشی… مرگ هر انسان بی گناهی در هر کجای جهان غم انگیز هست و بس… چه بدتر اینکه آن انسان بی گناه یک مادر یا یک کودک باشد…»

گرشا رضایی: نفرین به جنگ…

گرشا رضایی؛ خواننده پاپ ایران استوری از کودکان غزه که با بال های فرشته بر آسمان غزه پرواز می کنند، گذاشت و نوشت: «نفرین به جنگ…»

محسن چاووشی: این غم زیاده

محسن چاووشی ویدیویی از جنگ غزه را که با صدای خودش تلفیق شده، در صفحه اینستاگرام خود منتشر کرد. چاووشی در این آهنگ می خواند: «این غم زیاده… که اشک می ریزم واسه تو بی اراده…»

گردهمایی هنرمندان در واکنش به جنایات رژیم کودک‌کش صهیونیستی

همچنین طبق اعلام روابط عمومی معاونت هنری، در پی جنایات رژیم کودک‌کش صهیونیستی و بمباران بیمارستان غزه، هنرمندان کشور جهت محکومیت این اقدام ضدانسانی و ضدالهی گردهمآیی و انزجار خود را از این رژیم غاصب اعلام می‌کنند.
مکان و زمان این مراسم که با حضور هنرمندان رشته‌های گوناگون برگزار می‌شود، روز شنبه در موزه هنر‌های معاصر خواهد بود.