فیلم سینمایی «شور عاشقی» با نمایش خود در سینماهای ایران به پیشوار ماه محرم رفته است. کارگردانی و تهیه‌کنندگی این اثر عاشورایی را داریوش یاری بر عهده دارد. این فیلمساز پیشتر مستند داستانی «کربلا، جغرافیای» تاریخ را با محوریت قیام امام حسین (ع) ساخته است؛ اثری که توانست در جشنواره فیلم فجر با استقبال خوبی مواجه شود.

داستان فیلم «شور عاشقی» درباره کاروان اسرای کربلاست که از کوفه تا شام حرکت می‌کنند و سلما زنی است که مامور می‌شود رسانه کاروان اسرای کربلا و حضرت زینب (س) باشد و با آگاهی دادن آدم‌هایی که توسط شمر و ماموران فریب خورده‌اند را روشن کند. در حقیقت این زن، اطلاع‌رسانی می‌کند تا نگذارد جای جلاد و شهید عوض شود و حقیقت بار دیگر گم شود. او که پرچم یا حسین (ع) را بلند کرده و در پیشاپیش کاروان حضرت زینب (س) حرکت می‌کند خودش نیز یکی از یاران کربلا می‌شود.

شهره موسوی، پیام احمدی‌نیا، مهدی زمین‌پرداز، سیامک صفری، نادر فلاح، علی استادی، بهزاد دورانی، بهرام ابراهیمی، بابک والی، رضا خدادادبیگی، میترا خواجه‌ییان، روح‌اله مهرابی، هادی آقاحسینی، مرتضی آقاحسینی، مرجان شکوفکی، پانته‌آ کیقبادی و مریم آهنگر در این فیلم نقش‌آفرینی کرده‌اند. عمده تصویربرداری این فیلم در یکی از مناطق کویری خور و بیابانک انجام شده است.

در ساخت این اثر که محصول مشترک بنیاد شهید و بنیاد سینمایی فارابی است از اسناد ارزشمند تاریخی استفاده شده است. محمدحسین رجبی دوانی نیز در این اثر به عنوان کارشناس حضور دارد. .

عوامل این فیلم سینمایی عبارتند از؛ نویسنده، تهیه‌کننده و کارگردان: داریوش یاری، مدیر پروژه: مسعود زمانی، مدیر فیلمبرداری: فریدون شیردل، تدوین: امیر ادیب‌پرور، آهنگساز: مسعود سخاوت‌دوست، صدابردار: فرخ فدایی، طراح صحنه: پیام حسین سوری، طراح لباس: نیاز حمیدی، طراح گریم: شهرام خلج، صداگذار: محمود موسوی‌نژاد، جلوه‌های بصری رایانه‌ای: روزبه شمشیری، منشی صحنه: سیده معصومه موسوی، عکاس: علی عارف‌نسب، جانشین تهیه‌کننده: سعید حران اف، مدیر تدارکات: بهمن صدیق، دستیارکارگردان و برنامه‌ریزی: مهدی توکلی.